Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır? - Banka ve Kredi Rehberi
 • YARIM ALTIN
  863,94
  % -0,35
 • $ DOLAR
  5,7449
  % -0,11
 • € EURO
  6,3531
  % 0,14
 • £ POUND
  7,4259
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  0,8211
  % 0,06
 • РУБ RUBLE
  0,0903
  % 0,28
 • BITCOIN
  48699,281
  % -0,22
 • BIST 100
  105.380
  % 1,54
Aranacak kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın...

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartlarının yapılandırılması için öncelikle vatandaşların güncel borç tutarı hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Ziraat Bankası, müşterileri için çeşitli yapılandırma seçenekleri sunmaktadır. Ziraat Bankası iletişim kanalları ile bağlantı kuran vatandaşlar, bütçelerine en uygun borç yapılandırma seçeneklerinden birine sahip olabilmektedir. Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma işleminde bulunacak vatandaşların zaman kaybetmeden işlemlerini başlatmaları gerekmektedir. Yapılandırma başvurusunda bulunmayan vatandaşlar için birtakım yasal sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Hesaplama

Ziraat Bankası kredi kartları yapılandırma işlemi kalan borçların çeşitli faiz oranları göz önünde bulundurularak yeniden hesaplanması ile gerçekleşmektedir. Kredi kartı yapılandırmasının en büyük avantajı düşük faiz oranlarına sahip olmasıdır. Borç yapılandırma işlemi sayesinde borç tutarını uzun vadeler halinde ödemek mümkündür. Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma işlemi bankaya ait olan güncel faiz oranlarından farklı bir şekilde hesaplanmaktadır. Ziraat Bankası tarafından hazırlanan www.ziraatbankasi.com.tr internet sitesinin “Yapılandırma Hesaplama” aracı vatandaşların sahip olacakları yapılandırma seçenekleri hakkında en güncel bilgiyi vermektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma Avantajları

Ziraat Bankası kredi kartı borçlarını aksatmak kredi notu açısından çeşitli problemler yaratmaktadır. Yüklü miktarda borç sahibi olan vatandaşların zaman kaybetmeden Ziraat Bankası şubelerinden yardım almaları gerekmektedir. Ziraat Bankası şubeleri vatandaşlar için her bütçeye uygun ödeme planları sunmaktadır.

Ziraat Bankası, BDDK tarafından alınan kararı uygulayan bankalar arasındadır. Bu karara göre tüm kredi kartlarına ait güncel borç miktarını 72 aya varan vadeler halinde ödemek mümkündür. Güncel borç tutarı yüzünden bankaların takip sistemine düşmeyen tüm vatandaşlar Ziraat Bankası yapılandırma avantajlarından yararlanabilmektedir. Ziraat Bankası şubesine başvuruda bulunan her bir vatandaş 72 aydan oluşan ödeme planı ile mevcut borçlarını ödeme şansına sahiptir. Bu sayede vatandaşların ekonomik sıkıntıya düşmeden borçlarını kapatmaları sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası ile 72 aylık vadelere ek olarak 12 ve 24 aydan oluşan vadelere de sahip olunabilmektedir. Ayrıca, vatandaşların kendi bütçelerine uygun ödeme planları oluşturma seçeneği de bulunmaktadır. Ödeme planları ya da vade seçenekleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların zaman kaybetmeden Ziraat Bankası ile iletişime geçmeleri birçok açıdan büyük bir öneme sahiptir. Yapılandırma işleminde bulunmayan vatandaşlar için takip ya da haciz işlemleri uygulanabilmektedir. Yapılandırma sonrasında ise yapılandırılan miktarın üç ay içerisinde ödenmesi beklenmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Ziraat Bankası kredi kartlarının borçlarının yapılandırılması için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Ziraat Bankası tarafından vatandaşlardan beklenen bazı şartlar şu şekildedir:

 • Ziraat Bankası aracılığı ile borç yapılandırma işleminden yararlanmak isteyen vatandaşların öncelikle asgari ödeme tutarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Borç ödeme işlemini geciktiren ve banka takip sistemine düşen vatandaşlar için yapılandırmada bulunmak mümkün değildir.
 • Ziraat Bankası tarafından uygulanan güncel gecikme faizi 2019 yılı itibarı ile 2,75 olarak belirlenmiştir. Ziraat Bankası tarafından hazırlanan kredi yapılandırma seçeneklerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, 24 aya kadar %1,10 miktarında faize sahip olacaktır. 24 ay sonra ise tüm vatandaşlar için % 1,20 oranında faiz uygulanacaktır.
 • Ziraat Bankası yapılandırma işleminde bulunmak isteyen vatandaşlar için herhangi bir tutar kısıtlamasına sahip değildir.
 • Vatandaşların gelir düzeyleri borcu ödeyecekleri tutardan fazla ise yapılandırma işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartlarının borçları yapılandırılırken vatandaşlar için en uygun ödeme koşulları sağlanmaktadır. Kredi kartı borcu yapılandırılmasında bulunmayan vatandaşların borç tutarına günlük faiz uygulanmaktadır. Bu yüzden zaman kaybetmeden yapılandırma işleminde bulunmak yüksek faiz oranlarından kurtulmak açısından büyük bir önem taşımaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma işleminde bulunacak vatandaşların aşağıdaki adımları takip etmeleri gerekmektedir:

 • Ziraat Bankası şubeleri yapılandırma başvurusunda bulunacak tüm vatandaşlar için çeşitli çözüm önerileri hazırlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm kredi kartı kullanıcıları T.C. kimlik numaraları ve maaş bordroları ile başvuru işleminde bulunabilmektedir. Düşük gelirli vatandaşların aynı zamanda kefil getirmeleri de istenebilmektedir. Emekli olmuş vatandaşlar ise yapılandırma başvurusunda bulunmak istediklerinde e-Devlet şifrelerini yanlarında bulundurmak zorundadır.
 • Ziraat Bankası, yapılandırma işleminde bulunacak vatandaşlardan kredi kartı ya da hesap kartı bilgileri talep etmemektedir. Ziraat Bankası tüm işlemleri vatandaşların T.C. kimlik numaraları ile gerçekleştirmektedir. Ziraat Bankası çalışanları tarafından yapılan borç sorgulaması sonrasında borç miktarına uygun yapılandırma seçenekleri belirlenmektedir.
 • Ziraat Bankası kredi yapılandırma işlemi sonrasında borçlu kartlar iptal edilmektedir. Yapılandırma başvurusunun onaylandığı andan borç tutarının tamamının kapandığı güne kadar kredi kartını kullanmak mümkün olmamaktadır.

Ziraat Bankası Yapılandırma Sürecinde İstenen Belgeler

Ziraat Bankası yapılandırmasında istenen belgeler şu şekildedir:

 • Vatandaşların güncel gelir durumunu ispatlayabileceği maaş bordrosu ya da gelir belgesi, (Her iki belgenin de resmi onaylı ve son 3 aya ait bilgileri içermesi gerekmektedir. İmza sirküleri içermeyen belgeler kabul edilmemektedir.)
 • SGK tarafından sunulan hizmet dökümü,
 • Nüfus Cüzdanı, pasaport ya da kimlik belgesi,

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Ziraat Bankası konut kredileri için faiz oranı % 1,48 olarak açıklanmıştır. Konut kredisi yapılandırmasında bulunacak müşterilerin kredi sicilleri büyük bir öneme sahiptir. Kredi sorgulamasında bulunacak vatandaşların aynı zamanda aylık kazançlarını kanıtlamaları istenmektedir. Vatandaşların aylık kazançlarının kredi vade oranlarını karşılaması durumunda yeniden yapılandırma başvurusu olumlu sonuçlanmaktadır. Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma seçeneğinden faydalanmak isteyen vatandaşların Ziraat Bankası şubelerine başvuruda bulunması gerekmektedir.

Hangi Faizle Kaç Ay Vade ile Yapılandırma Söz Konusu

Hangi faizle kaç ay vadenin sağlanacağı 2019 yılı itibarı ile şu şekilde açıklanmıştır:

 • 24 aylık vade için aylık %1,10.
 • 60 aylık vade için aylık %1,20.

Geleceğe Dönük Taksitleri Kapsıyor mu?

Geleceğe dönük taksitler kapsam dışı olarak değerlendirilmektedir. Kredi kartı yapılandırmasın başvurusunda bulunacak vatandaşların kredi kartlarının ekstresinde bulunmayan taksitlere dair yapılandırmada bulunamayacakları açıklanmıştır. Bu durumda geleceğe dönük taksitlerin herhangi bir şekilde yapılandırılması mümkün olmamaktadır.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası borçlarını kapatmak için “Borç Kapatma Kredisi” adlı bir kredi türünden yararlanılabilmektedir. Borç kapatma kredisi sayesinde vatandaşların tüm kredi borçlarını tek bir kredi ile yapılandırarak uzun vadeler ile ödemeleri mümkündür. İhtiyaç kredileri arasında yer alan borç kapatma kredisi ile vatandaşların bütçelerinde rahatlık yaratmak amaçlanmaktadır.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası borç kapatma kredileri vatandaşlar için büyük avantajlar sağlamaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı kullanarak ortaya çıkan borçları ödemek için yararlanılan bu kredi türüne başvurmak için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Borç kapatma kredisine başvurmak için istenen şartlar şu şekildedir:

 • Vatandaşlara ait banka takibinin olmaması,
 • Vatandaşların gelir durumlarını resmi belgeler aracılığı ile kanıtlayabilmesi,
 • Güncel borç tutarını kanıtlayan hesap dökümü,
 • Yapılandırma için talep edilen ödeme tutarının aylık gelirin yarısından fazla olmaması,
 • Kredi vadelerinin 36 aydan fazla olmaması.

Bu şartları sağlayan vatandaşların borç kapatma kredileri kısa sürede onaylanmaktadır. Borç kapatma kredisi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası şubeleri ya da Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden faydalanabilmektedirler.