Sondaj Ve Damlama Sulama Kredisi - Banka ve Kredi Rehberi
 • YARIM ALTIN
  884,84
  % -0,07
 • $ DOLAR
  5,7956
  % -0,01
 • € EURO
  6,4701
  % -0,09
 • £ POUND
  7,4899
  % -0,52
 • ¥ YUAN
  0,8209
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,0909
  % -0,04
 • BITCOIN
  47535,281
  % 3,41
 • BIST 100
  98.415
  % 0,00
Aranacak kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın...

Sondaj Ve Damlama Sulama Kredisi

Sondaj Ve Damlama Sulama Kredisi

SONDAJ VE DAMLAMA SULAMA KREDİSİ

Sondaj ve damlama sulama kredisi tarımla ilgilenen çiftçilerimize mali destek sağlamak amacıyla verilen bir kredi projesidir. Bu kredilerin genel adı sulama kredileri olarak isimlendirilir, sondaj bilindiği gibi toprağa delik açarak su çıkartılması işlemidir. Bu işlem sırasında arazinin durumu ve yapısına göre kayaları parçalama gibi zor işlemler de gerekebilir. Su sondajı için gerek düz toprakta gerekse kayalarda delik açmak suretiyle sondaj yapılabilmektedir. Ama bu sondajın da belli bir maliyeti vardır. Bunun için oldukça maliyetli sondaj makinelerini kullanmak gerekiyor, çok çeşitli yapılarda olan sondaj makineleri, darbeli sondaj makinesi, kızaklı sondaj makinesi, özel amaçlı sondaj makineleri kombine şekilde çalışan sondaj makineleri, rotary sondaj makineleri gibi çeşitli yapılarda su çıkaracak makineler mevcuttur. Sulama işleminin yapılabilmesi için bu tür sondaj makinelerine ihtiyaç vardır. Bankalar ve devlet destekli krediler vatandaşlara bu makinelerin alımında kolaylık sağlamak amacıyla mali destek sağlamaktadır. Devletin anlaşmalı olduğu çeşitli bankalardan sondaj kredisi adı altında Kredi çekilerek bu makineleri temin edebilirsiniz, tarlalarınızı sulayabilir ve ürünlerinizden maksimum verim elde edebilirsiniz. Sulama kredisi ya da sondaj kredisi almak için nereye başvurmalıyım diye düşünen çiftçiler için birkaç yol var. Devletle anlaşmalı olan bankalar arasında Vakıfbank Ziraat Bankası ve Halk Bank gibi bankalar bulunmaktadır. Çiftçiler bu bankalardan sondaj kredisi ve/veya sulama kredisi talep edebilirler.

ZİRAAT BANKASI SONDAJ KREDİSİ

ZİRAAT BANKASI SONDAJ KREDİSİ

ZİRAAT BANKASI SONDAJ KREDİSİ

Ziraat Bankası sondaj kredisi nasıl alınır, bunun için gerekli belgeler nelerdir? Ziraat Bankası sondaj ve sulama kredisi için bazı belgeler ister: Çiftçilik belgesi ve bir odaya kayıtlı olan Çiftçi için oda kayıt belgesi vergi levhası nüfus cüzdanı ve teminat olarak gösterilecek belgeler gerekmektedir. Bu belgelerle birlikte sondaj ve sulama kredisinden faydalanmak için Ziraat Bankası’na başvurabilirsiniz. Bankaların ve devletin desteklediği krediler arasında Damla Sulama kredisi de mevcuttur. Bilindiği gibi su rezervlerinin kıymete bindiği bir çağda damla sulama teknikleri hem su tasarrufu sağlamakta hem de çiftçi için istenilen verimli ürünleri elde etme sağlanabilmektedir. Eski usul bol ve verimsiz, orantısız sulama teknikleri, teknolojinin de gelişmesi ile artık kullanılmamaktadır.

Damla Sulama tekniği, hem su tasarrufunu sağlamakta hem de sulamanın en iyi şekilde yapılmasına yardımcı olmaktadır. Bu yöntemle, sistemde kurulan depolardan su süzülerek Toprak altına ya da üzerine gönderilmektedir. Birçok Sera ve tarla için ve özellikle de büyük araziler için Damla Sulama işlemi maliyetli olduğu için devlet tarafından ve devletin anlaşmalı olduğu bankalar tarafından krediler sağlanmaktadır. Ziraat Bankası da bu tür modern sulama işlemleri için kredi veren bankalardan biridir.

2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da Ziraat Bankası tarafından modern basınçlı sulama kredileri çiftçilerimize sunulmuştur. Bunun için tarımsal ürünlerin üretiminde sulama ihtiyaçlarının karşılanması ve yağmurlama mikro sulama gibi modern sulama sistemlerinin kurulması için gerekli maliyeti karşılamak üzere Ziraat Bankası başta olmak üzere birçok banka kredi vermektedir. Bu kredilerden faydalanmak için öncelikle Devlet Su İşlerine arazi inceletme işlemi yapılmalı ve oradan ruhsat alınmalıdır. Devlet Su işlerinden alınacak bilgi formu düzenlenerek Tarım Kredi kooperatifine ya da Ziraat Bankası’na başvurabilirsiniz, banka çiftçiler için bu sistemin kurulması ve tarla ya da araziye veya meyve ağaçların arasına sulama işleminin yapılmasını sağlamak amacıyla kurulacak tertibatı maliyetini kredi vererek karşılamaktadır. Büyük çaplı sulama sistemlerinin kurulumu için birçok kredinin faizi olarak verildiğini de hatırlatalım.

VAKIFBANK HASAT ÖDEMELİ ÇİFTÇİ KREDİLERİ

VAKIFBANK HASAT ÖDEMELİ ÇİFTÇİ KREDİLERİ

VAKIFBANK HASAT ÖDEMELİ ÇİFTÇİ KREDİLERİ

Vakıf Bank da çiftçileri destekleyecek, ödeme zorluğu olmayan, çiftçinin ödeme programını hazırlayabileceği düşük faizli krediler veriyor. Vakıf Bank başta bitkisel üretim kredisi olmak üzere, su ürünleri yetiştiriciliği ve sözleşmeli üretim kredileri vermektedir. Tarımda yeni tesis kurulumuna yönelik olarak verilen krediler çiftçiler için oldukça kolaylık sağlıyor. Banka çiftçilere tarım kart, Bankomat kart ve TMO kart gibi banka kartlarını da veriyor.Tarsim sigortaları ile de ürünlerinizi sigortalıyor.