Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar 2019 - Banka ve Kredi Rehberi
 • YARIM ALTIN
  863,94
  % -0,35
 • $ DOLAR
  5,7449
  % -0,11
 • € EURO
  6,3531
  % 0,14
 • £ POUND
  7,4259
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  0,8211
  % 0,06
 • РУБ RUBLE
  0,0903
  % 0,28
 • BITCOIN
  48701,630
  % -0,18
 • BIST 100
  105.380
  % 1,54
Aranacak kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın...

Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar 2019

Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar 2019

Sigorta sahibi olmayan kişilerin kredi başvurusunda bulunmaları günümüzde artık çok zor olmamaktadır. Konut kredisi ya da ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlardan bazı belgelerin talep edilmesi bilinen bir gerçektir. Çalışmayan ya da sigortası yapılmayan vatandaşların bu belgeleri sağlamaları çok da kolay olmamaktadır. Tüm bankaların vatandaşlardan talep ettiği belgeler arasında gelir belgesi ya da SGK hizmet dökümü de yer almaktadır. Sigortasız kişilere kredi veren bankalar bu tür durumlarda bazı özel şartlar talep edebilmektedirler.

Sigortasız Kişiler Kredi Çekebilir mi?

Sigortasız kişilerin kredi çekmesi için ipotek gösterilecek bir mülkün olması gerekmektedir. Vatandaşların üzerlerine resmi bir şekilde kayıtlı olan ev, iş yeri ve araba gibi malların olması kredi başvurusunda büyük bir öneme sahiptir. Bu şekilde sigorta sahibi olmayan vatandaşların kredi başvurusunda bulunmaları ve kredi onayı almaları oldukça basittir. Ancak, kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların kredi skoru konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir. Kredi skoru çok düşük olan vatandaşlar ipotek gösterseler bile başvuru onayı alamayabilmektedirler.

Kira Geliri ile Kredi Çekilebilir mi?

Kira geliriyle kredi çekebilmek mümkündür. Sigortası bulunmayan vatandaşlar bankalara gelir belgesi olarak kira sözleşmesi gösterebilmektedirler. Kira belgesinin yanı sıra banka dekontları da kanıt niteliği taşımaktadır. Kira belgeleri kredi borçlarının ödenebileceğine dair bir garanti olarak kabul edilmektedir. Kira sözleşmesi ya da kira gelirlerine ait banka dekontu sunan vatandaşlardan bankalar tarafından ek belge talep edilebilmektedir. Bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isteyen vatandaşların kira gelirlerini kanıtlayan evrakları yanlarında götürerek banka şubelerinden yardım almaları tavsiye edilmektedir. Kira gelirleri yüksek olan vatandaşların yüksek miktarlarda kredi almaları daha kolaydır. Ancak, başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların bankalara borçlu olması durumunda başvuru talepleri olumsuz bir şekilde sonuçlanabilmektedir.

İpotek Gösteremeyenler Kredi Çekebilir mi?

İpotek göstermeyen vatandaşların kredi çekmesi diğer vatandaşlara göre daha zor olabilmektedir. Bu tür durumlarda tüm vatandaşların sigortalı bir iş sahibi olan yakınlarından yardım almaları tavsiye edilmektedir. Düzenli bir geliri olan iş sahibi yakınlar diğer vatandaşlar adına kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Vatandaşların adına kredi başvurusunda bulunacak vatandaşların benzer bir biçimde bankalar tarafından istenen tüm şartları karşılamaları ve yüksek bir kredi skoruna sahip olmaları önemlidir. Kredi skoru düşük olan yakınların kredi alması oldukça zordur.

Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Sigortasız kişilere kredi sağlayan bankaların sayısı son dönemlerde oldukça fazladır. Aynı zamanda bazı bankalar eski müşterilerine çeşitli kolaylıklar sağlayabilmektedir. Özellikle eski iş yerlerinin anlaşmalı olduğu bankaları kullanan vatandaşlar daha hızlı bir şekilde kredi alabilmektedirler. Müşterisi olunan bankanın internet bankacılığı veya mobil uygulamaları sayesinde kredi başvuru kolaylıkla yapılabilmektedir. Vatandaşların kullandıkları bankalardaki hesap hareketleri bankanın karar aşamasında önemli bir rol oynamaktadır. Vatandaşlar için kolay kredi veren bankalar ve kredi türlerinden bazıları şu şekildedir:

 • Burganbank Düşük Nota Kredi: Burganbank zor durumda olan vatandaşlar için 48 aya varan vadeler ile kredi imkanı sağlamaktadır. Burganbank ile kredi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların Burganbank internet sitesi ve Burganbank müşteri destek hattından yardım almaları gerekmektedir.
 • N Kolay Düşük Nota Kredi: Aktifbank ortaklığı ile hazırlanan bu kredi türüne başvurmak isteyen vatandaşların Aktifbank internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurması tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda Aktifbank ve PTT arasındaki ortaklık sayesinde PTT gişelerinden de başvuru işlemi yapılabilmektedir. N Kolay Düşük Nota Kredi türüne başvurmak isteyen vatandaşlardan herhangi bir ek ücret talep edilmemektedir.
 • Fibabanka Düşük Nota Kredi: Fibabanka ile kredi başvurusunda bulunacak vatandaşların kira gelirlerine ek olarak kefil göstermeleri de beklenmektedir. Bu koşulları sağlayan vatandaşların kredi başvuruları olumlu sonuçlanabilmektedir.
 • Enpara Kefilsiz Belgesiz Kredi: Enpara yolu ile kredi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlardan herhangi bir ek belge ya da kefil bilgisi talep edilmemektedir. Bu açıdan Enpara ile kredi sahibi olmak diğer bankalara kıyasla çok daha kolaydır. Enpara ile kredi talebinde bulunacak vatandaşların herhangi bir dosya masrafı ücreti ödemesine gerek yoktur. Enpara kredi başvurularının sonuçları hakkında çok kısa bir süre içerisinde bilgilendirme yapılmaktadır.
İşsizlere Kredi Veren Bankalar 2019

İşsizlere kredi sağlayan bankaların sayısında son dönemlerde büyük bir artış yaşanmaktadır. Bankaların güncel politikaları ve kampanyaları sayesinde herhangi bir iş yerinde çalışmayan vatandaşların da kredi sahibi olması zor değildir. İşsiz vatandaşlardan istenen kefil garantisi şartı birçok banka tarafından talep edilmemektedir. İşsizlere kredi veren bankalar konusunda detaylı bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşların bankalar ile iletişim kurmaları tavsiye edilmektedir. Bilindiği üzere, bankaların kampanya ve avantajları her dönem belirli

İlgili İçerik

Kredi Başvurusunda Sigorta Belgesi Şart mıdır?

Kredi başvurularında sigorta belgesi sağlayabilmek bankaların vatandaşlara güven duyabilmesi açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bankalar sigorta belgeleri sayesinde vatandaşlar hakkında bilgi sahibi olarak kendilerini güvence altına almaktadırlar. Kredi başvurularının sonuçlanmasında hem gelir belgesi hem de SGK hizmet dökümü istenmesinin altında yatan sebep temel olarak budur. SGK hizmet dökümleri sayesinde vatandaşların maaş geçmişleri ve çalışma süreleri sorgulanabilmektedir. Sigortasız kişilere kredi veren bankalar ise bazı ek belge taleplerinde bulunabilmektedirler.

Kredi Alabilmek için Kaç Ay Sigorta Şartı Aranır?

Kredi alabilmek için sigorta şartının yanı sıra 5 ay boyunca kesintisiz olarak sigortalı hizmette bulunma koşulu da istenmektedir. 5 aydan az bir süre boyunca çalışan vatandaşların sigorta belgeleri olsa dahi kredi başvuruları olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir.

TEB Sigortasız Kredi

TEB’in hazırladığı sigortasız kredi seçeneği ile aylık %2,3’lük akdi faiz oranı uygulanmaktadır. Aylık 15,000 tutarında kredi sahibi olan bir vatandaş 36 aylık vadeler ile %2,3’lük faiz oranları hesaplanarak 662,68 liradan oluşan taksitler aracılığı ile borçlarını ödeyebilme şansına sahiptir.

Vakıfbank Sigortasız Kredi

Vakıfbank sigortasız kredileri sayesinde 36 aylık vadelerden oluşan ödeme planları yapabilmek oldukça kolaydır. Vakıfbank’ın sigortasız krediye başvuran adaylara uyguladığı faiz oranı %1,55 olarak açıklanmaktadır. 15,000 liralık bir kredi tutarına sahip olan vatandaşın 36 ay vadeler ile %1,55 oranında faiz uygulanarak ödeyeceği taksit miktarı 757,35 TL’dir.

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2019

Kolay bir şekilde kredi alınabilen bankalar 2019 konusu birçok ihtiyaç sahibi vatandaşın akıllarında soru işareti uyandırmaktadır. Dünyada ve Türkiye’de eğitim, sağlık, gıda vb gibi ihtiyaçlar sonrası artan nakit para ihtiyacı doğrultusunda bankalar en kolay kredi verme imkânını müşterilerine sunmaktadır. Nakit kredi verme prosedürleri bankalar için farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra ülkemizde kredi kartı faiz oranlarının hızlı bir şekilde artış göstermesinden dolayı, bankalar müşterilerine nakit kredi alma

İlgili İçerik

Garanti Bankası Sigortasız Kredi

Garanti bankası sigortasız kredileri %2,14’lik bir faiz oranına sahiptir. Garanti Bankası diğer bankalara kıyasla daha yüksek vade sayısına sahiptir. Garanti Bankası tarafından hazırlanan sigortasız kredi türüne sahip olan bir vatandaşın 48 aydan oluşan vadeler halinde ödemelerini gerçekleştirmeleri mümkün kılınmaktadır. Garanti Bankası Sigortasız Kredi sahibi olmak isteyen vatandaşlar Garanti Bankası internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak işlemlerini kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilmektedirler. Garanti Bankası internet sitesi aracılığı ile yapılan başvurulardan ek bir belge talep edilmemektedir. Tüm başvuru yapmak isteyen adayların ortalama bir kredi skoruna sahip olmaları yeterlidir. Garanti Bankası aynı zamanda SMS ile kredi başvurusu sistemine de sahiptir. Garanti Bankası tarafından hazırlanan sigortasız kredi miktarı en fazla 25,000 TL olarak hazırlanmaktadır.

Sigortasız Kredi Başvurusu İçin İstenen Belgeler

Sigortasız kredi başvurusunda istenen belgeler oldukça fazla olabilmektedir. Her bir banka vatandaşlardan farklı ek belgeler talep etse de bankalar tarafından istenen ortak belgeler şu şekildedir:

 • Vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti nüfus kartları,
 • Vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti ikametgâh adresleri,
 • Vatandaşların sahip oldukları ve son 3 aya ait fatura bilgileri,
 • Kira geliri olan vatandaşlar için kredi sözleşmesi ya da kira ödemelerinin alındığına dair banka dekontu,
 • Emekli vatandaşlar için emekli olduklarına dair kanıt oluşturacak resmi belge,
 • İpotek yöntemiyle kredi başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar için tapu belgeleri,
 • Bazı bankalar tarafından sigortasız kişilere kredi verme aşamasında talep edilebilecek kefil şartı,
 • Bankalar tarafından istenebilecek diğer ek belgelerdir.

Bir önceki yazımız olan İşsizlere Kredi Veren Bankalar 2019 başlıklı makalemizde İhtiyaç Kredileri ve İhtiyaç Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.