PTT Kredisi Veren Bankalar, PTT Kredisi Oranlar - Banka ve Kredi Rehberi
 • YARIM ALTIN
  863,94
  % -0,35
 • $ DOLAR
  5,7449
  % -0,11
 • € EURO
  6,3531
  % 0,14
 • £ POUND
  7,4259
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  0,8211
  % 0,06
 • РУБ RUBLE
  0,0903
  % 0,28
 • BITCOIN
  48701,681
  % -0,18
 • BIST 100
  105.380
  % 1,54
Aranacak kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın...

PTT Kredisi

PTT Kredisi

PTT kredileri başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların herhangi bir banka şubesine gitmek zorunda kalmadan başvurularını gerçekleştirmeleri mümkündür. PTT kredisi başvuruları PTT şubeleri aracılığı ile yapılabilmektedir.  PTT kredisine başvuran tüm vatandaşların düşük vadeler ile kredilerini geri ödemeleri mümkündür. Aynı zamanda, PTT tarafından vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik miktarlarda kredi türleri hazırlanabilmektedir.

PTT Üzerinden Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

PTT ile kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalar sayesinde PTT kredileri başvuruları hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. 2019 yılı itibarı ile PTT kredisi veren bankalar şu şekilde açıklanmaktadır:

 • ING Bank
 • Burgan Bank
 • Aktif Bank
 • TEB
 • Denizbank

Bu bankalara başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların bankalar tarafından istenen şartları karşılamaları gerekmektedir. Her bir banka farklı bir talepte bulunabilmektedir.

PTT Kredi Başvuruları Nasıl Yapılır?

PTT kredilerine başvurmak için PTT şubelerinden yararlanmak mümkündür. Aynı zamanda PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar yolu ile de kredi başvuruları yapılabilmektedir. PTT tarafından hazırlanan kredi türleri bankalar tarafından sunulan kredi türlerine göre çok daha avantajlı olduğu için emekliler tarafından daha fazla tercih edilmektedir. PTT kredilerine başvurmak isteyen vatandaşların T.C. kimlik kartları ve gelir belgelerini kanıtlayan evrakları yanlarına alarak şubelere gitmeleri gerekmektedir.  PTT kredilerine başvuracak vatandaşların banka kredilerine başvuracak adaylar ile benzer şartları karşılaması gerekmektedir.

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2019

Kolay bir şekilde kredi alınabilen bankalar 2019 konusu birçok ihtiyaç sahibi vatandaşın akıllarında soru işareti uyandırmaktadır. Dünyada ve Türkiye’de eğitim, sağlık, gıda vb gibi ihtiyaçlar sonrası artan nakit para ihtiyacı doğrultusunda bankalar en kolay kredi verme imkânını müşterilerine sunmaktadır. Nakit kredi verme prosedürleri bankalar için farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra ülkemizde kredi kartı faiz oranlarının hızlı bir şekilde artış göstermesinden dolayı, bankalar müşterilerine nakit kredi alma

İlgili İçerik

PTT Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

PTT kredilerinin başvuru koşulları banka kredisi başvuru koşulları ile benzerlik göstermektedir. PTT kredilerine başvurmak isteyen vatandaşlar maaşları oranında kredi talebinde bulunabilmektedir. PTT kredileri için PTT’den maaş alma şartı aranmamaktadır. Sadece PTT hizmetlerini kullanmakta olan emekliler değil tüm vatandaşların başvuru yapabilme hakkı vardır. PTT kredilerine başvurmak isteyen adaylardan istenen şartlar şu şekildedir:

 • Başvuru yapmak isteyen tüm adayların gelir durumlarını resmi yollar ile kanıtlamaları gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin yeterli kredi notuna sahip olması önemlidir. Aynı zamanda daha önceden banka takip ya da banka haciz sistemine dahil olan vatandaşlar PTT kredi başvurusunda bulunamamaktadırlar.
 • Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar 18 ile 84 yaş arasında olmak zorundadır.
 • Başvuruda bulunmak isteyen emekli vatandaşların ödeyecekleri aylık kredi taksiti emekli maaşının aylık tutarından iki kat daha az olması istenmektedir.

PTT Kredi Alabilmek için Gerekli Belgeler Nelerdir?

PTT kredileri alabilmek için istenen belgeler şu şekildedir:

 • Vatandaşlar tarafından sağlanacak T.C. kimlik belgesi ve kimlik belgesi fotokopisi,
 • PTT’den maaş almakta olan emekli vatandaşların gelir durumlarını belgeleyebilecekleri resmi evrak,
 • Vatandaşların ikamet ettikleri adresi kanıtlayabilecekleri resmi evrak ve fotokopisi,
 • İkametgah kanıtı oluşturabilmek için güncel fatura örnekleri.

Vatandaşların bu belgeleri teslim etmelerinin ardından PTT şubeleri bankalar aracılığı ile kredi notu sorgulamalarında bulunmaktadır. Kredi notu yeterli olan ya da banka takip sisteminde kaydı bulunmayan vatandaşların kredi başvuruları kısa bir süre içerisinde onaylanmaktadır. PTT kredi başvurusunda bulunacak olan vatandaşların ödeme tarihleri ya da kredi iptal koşulları konusunda banka şubeleri ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Kredi sonrası yapılmak istenen değişikliler konusunda PTT şubeleri hizmet verememektedir.

PTT Kredisinde Vade Ne Kadar?

PTT kredilerinde vade koşulları diğer bankalar aracılığı ile alınan kredi türlerinin vade koşulları ile benzerlik göstermektedir. PTT kredilerinin ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirildiği göz önünde bulundurulduğunda en fazla 36 aydan oluşan vadeler önerilmektedir. PTT kredileri bankalar tarafından hazırlandığı için faiz oranları banka türüne bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bankaların ihtiyaç kredileri için hesapladıkları faiz oranları belirli koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Alınan kredinin geç ödenmesi durumunda ise ek faiz oranları uygulanabilmektedir. PTT kredilerinin zamanında ödenmesi son derece önemlidir.

PTT Kredisi Başvurusunu Kimler Yapabilir?

PTT kredileri başvuruları yapabilmek için emekli olma şartı yeterlidir. Emekli olan ve maaşlarını PTT aracılığı ile almakta olan her vatandaşın PTT kredilerine başvurma hakkı vardır. Aynı zamanda PTT kredilerine başvurmak için 18 yaşından büyük olma şartı istenmektedir. Buna ek olarak, başvuru yapacak adayların 80 yaşından büyük olmamaları önemlidir. PTT kredilerinin bankalar tarafından hazırlandığı göz önünde bulundurulduğunda yaş sınırı konusunda bankalara bağlı olarak değişiklik görülebileceği unutulmamalıdır.

PTT Kredisi Nasıl Hesaplanır?

PTT kredisi hesaplamaları yapılırken banka türü, faiz oranları, dosya masrafı, vade miktarları ve çekilmek istenen kredi tutarı değerlendirilmektedir. Bu açıdan, PTT şubeleri aracılığı ile başvuru yapacak olan vatandaşların güncel faiz oranları hakkında bilgi edinmeleri önemlidir. PTT kredilerinde emekli vatandaşların aylık gelirleri geri ödeme tutarının yarısından fazla olmak zorundadır.

PTT Kredisi Yaş Hesaplama

PTT kredileri yaş hesaplamaları yapılırken vade sayısı da hesaplanmaktadır. Daha önce de belirtildiği üzere 80 yaşından büyük olan vatandaşların PTT kredisine başvurma şansı bulunmamaktadır. Yaş hesaplaması yapılırken vade sayısının göz önüne alınması ise şu şekilde açıklanabilmektedir. 79 yaşında olan bir vatandaşın yaş itibarı ile başvuruda bulunabilmesi mümkünken 24 aylık vadeden yararlanabilmesi mümkün değildir. 79 yaşındaki bir vatandaşın yararlanabileceği vade türü maksimum 12 aydır.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019

2019 yılı geç ödemeli kredi veren bankalar tarafından sunulan faiz oranları, üst limitleri, vade seçenekleri, başvuru şartlarını ve istenen belgeleri detaylı olarak inceleyerek sizlerle paylaştık. Genel olarak bakıldığında ilk taksiti 3 aya kadar erteleme fırsatı sunan ertelemeli kredi fırsatı sunan bankalar sayesinde ödemelerinizi erteleyebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız bilgileri detaylı olarak inceleyerek kendinize en uygun ertelemeli krediyi seçebilirsiniz.Ertelemeli

İlgili İçerik

PTT Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

PTT kredileri faiz oranları banka türüne bağlı olarak yıllık aralıklarla değişiklik gösterebilmektedir. PTT kredileri faiz oranları 2019 itibarı ile şu şekildedir:

 • Aktif Bank PTT kredisi faiz oranı: %2,69,
 • Denizbank PTT kredisi faiz oranı: %3,08,
 • ING Bank PTT kredisi faiz oranı: %2,24-%2,74,
 • TEB PTT kredisi faiz oranı: Banka ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.
 • Burgan Bank PTT kredisi faiz oranı: %2,35 – %2,86.

PTT kredisi başvurusu yapan ve 10,000 TL ihtiyaç kredisi alacağı kesinleşen bir vatandaşa uygulanacak banka güncel faiz oranları ve taksit seçenekleri şu şekildedir:

 • Aktif Bank: %2,69 faiz oranı ile 473,75 TL aylık taksit ödeme imkanı,
 • Denizbank: %3,08 faiz oranı ile 506,82 TL aylık taksit ödeme imkanı.

PTT Kredisi Ne Kadar Sürede Onaylanır?

PTT kredilerinin onaylanması başvuru işleminin hangi yol ile gerçekleştiği ile ilgilidir. PTT üzerinden maaş almakta olan emekliler tüm belgeleri sağladıkları durumda kısa bir süre içerisinde başvurularına sonuç alabilmektedirler. Ancak, PTT şubeleri ve bankalar arasında yazışma ve haberleşme süreci bazı durumlarda uzun sürebilmektedir. Bu gibi beklenmeyen gecikmelerin olmadığı durumlarda en geç 1 iş günü içerisinde kesin bir sonuç alabilmek mümkündür. Bu süreç maaşlarını PTT üzerinden almayan vatandaşlar için biraz daha uzun olabilmektedir. Maaşlarını PTT şubelerinden almayan vatandaşlar kredi sonuçları için 1-2 gün bekleyebilmektedirler.

Başvurularının hızlı bir şekilde sonuçlanmasını isteyen tüm vatandaşların PTT ve bankalar tarafından istenen belgeleri hızlı ve eksiksiz bir şekilde sağlamaları gereklidir. Eksik ve yanlış belge sunulması durumunda vatandaşların başvurularının olumsuz sonuçlanabileceği de göz ardı edilmemelidir. PTT kredisi başvurusu yapacak her bir vatandaşın gelir durumlarını resmi bir şekilde kanıtlamaları son derece önemlidir. Gelir belgesi ve gelir durumu PTT kredilerinin sonucunda büyük bir rol oynamaktadır. PTT kredileri başvuru sonucunun gecikmesi ve olumsuz sonuçlanması durumunda PTT şubeleri ya da banka şubeleri ile iletişime geçilmesi tavsiye edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi Veren Bankalar 2019 başlıklı makalemizde İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Taşıt Kredileri hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR YAZ
 • Vasfi cablı3 ay önce
 • güzel sonunda yöntemini öğrendik

 • KADİR3 ay önce
 • yazı için saolun bir çok yerde okudum en açıklayıcısı bu olmuş

 • Deniz Abay3 ay önce
 • Gerçekten faydalı bir makale olmuş teşekkür ederiz.