Öğrencilere Kredi Veren Bankalar 2019 - Banka ve Kredi Rehberi
 • YARIM ALTIN
  863,94
  % -0,35
 • $ DOLAR
  5,7449
  % -0,11
 • € EURO
  6,3531
  % 0,14
 • £ POUND
  7,4259
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  0,8211
  % 0,06
 • РУБ RUBLE
  0,0903
  % 0,28
 • BITCOIN
  48701,167
  % -0,18
 • BIST 100
  105.380
  % 1,54
Aranacak kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın...

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar 2019

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar 2019

Öğrencilerin kredi için başvurabilecekleri bankalar arasında Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası gibi pek çok önemli banka mevcuttur. Ülkemizde öğrenci olmak büyük masraflar anlamına gelebilir. Eğitime harcanan paraların miktarı da günden güne artıyor. Fakat öğrencilerin bu eğitim fırsatlarından mahrum kalmaması adına bankalar öğrenci kredileri sağlıyor. Öğrencilerin eğitimleri için verilen bu krediler yurtiçinin yanı sıra yurtdışı eğitimleri için de sağlanabiliyor. Bu kredilerden de yararlanabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bu koşulları sağlayan öğrenciler de diledikleri bankaya giderek kredi başvurusunda bulunabilirler.

Öğrencilerin Kredi Alması İçin Şartlar Nelerdir?

Bankaların genel olarak sunduğu talepler şu şekildedir:

 • Öğrenci kredisi alma koşullarından bir tanesi kredi notunun risksiz seviyede olmasıdır. Bazı bankalar kredi notu iyi olan öğrencilerden gelir belgesi istemeyebiliyor. Fakat çoğu banka eğitim kredisi için gelir belgesi talep ediyor.
 • Çalışmayan öğrencilerin ise kefil göstermesi gerekiyor. Bir öğrencinin ailesinden bir kişinin düzenli geliri varsa o kişinin kefil olması halinde kolay bir şekilde eğitim kredisi alınabiliyor. Bunun yanı sıra 18 yaşından küçük kişiler de öğrenci kredilerine başvuramıyor. 18 yaşında küçük bir çocuğun eğitimi için kredi çekilmek isteniyorsa o çocuğun ailesi bankalara başvurarak kredi talep edebilir.
 • Bankalar öğrencilerin ailelerine de eğitim kredisi verebiliyor.

Öğrenci Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Bankaların ortak talepte bulunduğu evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Öğrenci kredisi başvuru belgelerinden en önemlisi nüfus cüzdanıdır. Nüfus cüzdanı herhangi bir krediye başvurabilmek için gerekli olan evraklardandır.
 • Bunun yanı sıra gelir belgesinin de bankaya teslim edilmesi gereklidir.
 • Gelir belgesi olmayan öğrenciler ailelerini kefil gösterebilir. Kefilin olması halinde kefilin gelir belgesini bankaya teslim etmesi şarttır.
 • İkametgah da yine genel olarak kredi başvuru evrakları arasında yer alıyor.
 • Öğrenci kredisi için eğitimin bedelini gösteren belge de bankaya verilmelidir. Bu bedelin ödenmiş olması da bazı bankaların talep ettiği şeylerdendir. Bu yüzden eğitim bedelinin faturası da bankaya başvuru sırasında teslim edilmelidir.
 • Ayrıca eğitime ilişkin farklı belgeler de yine bankalar tarafından talep edilebilir.
Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019

2019 yılı geç ödemeli kredi veren bankalar tarafından sunulan faiz oranları, üst limitleri, vade seçenekleri, başvuru şartlarını ve istenen belgeleri detaylı olarak inceleyerek sizlerle paylaştık. Genel olarak bakıldığında ilk taksiti 3 aya kadar erteleme fırsatı sunan ertelemeli kredi fırsatı sunan bankalar sayesinde ödemelerinizi erteleyebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız bilgileri detaylı olarak inceleyerek kendinize en uygun ertelemeli krediyi seçebilirsiniz.Ertelemeli

İlgili İçerik

Ziraat Bankası Eğitim Kredisine Nasıl Başvurulur?

Ziraat Bankası eğitim kredisi başvurusu için en yakın banka şubesine gidilmesi gereklidir. Ziraat Bankası, üniversite, kurs, dershane ya da her türlü okul giderleri için eğitim kredisi veriyor. Ders çalışmak sizden ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden diyen Ziraat Bankası verdiği bu eğitim kredisi için 60 aya kadar vade seçeneği de sunuyor. Banka öğrenciler için verdiği kredisi için şahsi veya maddi teminat talebinde bulunmaktadır. Bunun dışında kredi vadesi boyunca hayat sigortası da yaptırılmaktadır. Ziraat Bankası’nın eğitime destek amacıyla verdiği bu krediye başvuruda bulunmak isteyen kişilerin banka tarafından istenen evraklar ile beraber en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmesi gereklidir.

İş Bankası Eğitim Kredisinden Kimler Yararlanabiliyor?

İş Bankası eğitim kredisinden faydalanabilecekler öğrencilerin kendisi olabildiği gibi bu öğrencilerin velileri de yine çocukları içi eğitim kredisine başvurabilir. İş Bankası geliri olan öğrencilere bizzat kredi verebiliyor. Fakat birçok öğrencinin herhangi bir geliri olmadığından dolayı eğitim giderleri için aileler de çocukları adına kredi çekebiliyor. Bu eğitim kredisi öğrencilerin özel okul ya da üniversite gibi eğitimlerinin giderleri için kullanılabilir. İş Bankası eğitim kredisine başvuru sırasında da eğitim bedelini gösteren faturanın bankaya teslim edilmesi şarttır. Kredinin vade sayısı ve faiz oranlarına dair bilgi almak isteyen kişilerin en yakın İş Bankası şubesini ziyaret etmesi gereklidir. Banka şubelerinden eğitim kredileri hakkında tüm bilgiler öğrenilebilir.

Denizbank Eğitim Kredisi Vade Sayısı Kaçtır?

Denizbank eğitim kredisi vade miktarı 60 aya kadar çıkabiliyor. Denizbank özel okul ya da üniversite giderlerinin yanı sıra özel kurs ücretleri için de krediyi müşterilerine sağlıyor. Eğitim masraflarını karşılamakta güçlük çeken kişiler Denizbank’a giderek öğrenciler için sunduğu bu özel krediyi çekebilir. Denizbank eğitim kredisi 55 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu kredi için belirlenen faiz oranı ise %2,50’dir. Kredi hesaplaması yapmak isteyen kişiler de Denizbank’ın internet sitesine girebilir. Bu internet sitesinden eğitim kredisi sayfasını açan kişiler hesaplama araçları linkini tıklayarak kredi hesaplamasını kolay bir şekilde gerçekleştirebilir.

Öğrenciler İçin Kredi Vakıfbank’tan

Vakıfbank öğrenci kredisine başvurabilmek için düzenli bir gelirin olması şarttır. Staj yaparak ya da part-time çalışarak gelir elde eden öğrencilerin bizzat Vakıfbank’a eğitim kredisi için başvurabilmeleri mümkündür. Böyle bir düzenli geliri olmayan kişiler ise anne ya da babaları kefil göstererek de Vakıfbank’ın eğitim kredisinden yararlanabilir. Vakıfbank da yine her türlü eğitim gideri için kredi sağlıyor. Bu krediyi çekebilmek için de banka şubelerine giderek başvurunun gerçekleştirilmesi gerekiyor.

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2019

Kolay bir şekilde kredi alınabilen bankalar 2019 konusu birçok ihtiyaç sahibi vatandaşın akıllarında soru işareti uyandırmaktadır. Dünyada ve Türkiye’de eğitim, sağlık, gıda vb gibi ihtiyaçlar sonrası artan nakit para ihtiyacı doğrultusunda bankalar en kolay kredi verme imkânını müşterilerine sunmaktadır. Nakit kredi verme prosedürleri bankalar için farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra ülkemizde kredi kartı faiz oranlarının hızlı bir şekilde artış göstermesinden dolayı, bankalar müşterilerine nakit kredi alma

İlgili İçerik

Eğitim İçin Yapı Kredi Bankası Kredisi

Yapı Kredi öğrenciler için eğitim kredisinden hem öğrencilerin kendileri hem de aileleri yararlanabiliyor. İster öğrenci ister veli olun Yapı Kredi’nin eğitim kredisine başvurabilmeniz mümkündür. Bu krediden yararlanmak için aranan tek şart ise düzenli ve yeterli bir gelire sahip olunmasıdır. Düzenli bir gelire sahip olan kişiler eğitim giderleri için Yapı Kredi Bankası’na kredi başvurusunda bulunabilir. Bu kredinin 36 ay vade imkanı vardır. Ayrıca Yapı Kredi’nin sağladığı en önemli ayrıcalıklardan bir tanesi de başvurunun 24 saat içerisinde sonuçlanmasıdır.

QNB Finansbank’tan Öğrencilere İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank eğitim destek kredisini yüksek lisans eğitimi yapacak olan öğrencilere veriyor. QNB Finansbank Erasmus+ kredisini uygun faiz oranlarıyla sağlıyor. QNB Finansbank 1 yıllık yüksek lisans eğitimi için 76 bin TL’ye, 2 yıllık yüksek lisans eğitimi için ise 114 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Bu kredi için de herhangi bir teminat talebi de olmuyor. Ayrıca kredi ödemelerine de eğitim bittikten sonra başlanabiliyor. QNB Finansbank’ın yüksek lisans eğitimi için verdiği krediden yararlanabilmek adına banka şubelerine gidilmesi gerekiyor.

Halkbank Eğitim İçin Ne Kadar Kredi Veriyor?

Halkbank eğitim kredisi miktarı 50 bin TL’dir. Halk Bankası velilere çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına kredi sağlıyor. Bu kredinin tutarı da 50 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Halkbank eğitim kredisi için 60 ay vade seçeneğini de müşterilerine sağlıyor. Halkbank eğitim kredisinin faiz oranı ise %1,95’tir. Halkbank bu kredisi için farklı ödeme seçeneklerini de müşterilerine sunuyor. İsteyen kişiler serbest ödemeli ödeme planını seçebiliyor. Dileyen kişiler de artan ya da azalan taksitli, 3 ayda bir ödemeli veya 2 ay ertelemeli ödeme planı oluşturabiliyor.

Şekerbank’tan 2 Yıl Ödemesiz Eğitim Kredisi

Şekerbank’ın 2 yıl ertelemeli eğitim kredisi yalnızca pilotluk eğitimi giderleri için geçerlidir. Pilot olmak isteyen kişiler bu eğitimlerinin giderleri için Şekerbank’a başvurabilir ve 300 bin TL’lik limiti olan ve 120 ay vade imkanı bulunan bu krediden faydalanabilir. Bunun yanı sıra Şekerbank çocukların okul giderleri için de eğitim kredisi vermektedir. 30 bin TL’ye kadar çıkabilen bu kredi için de 60 ay vade seçeneği mevcuttur. Şekerbank’ın eğitim kredisi faiz oranı %2,20’den başlıyor. 60 ay vade seçeneği için ise banka %2,35 oranında faiz talep ediyor. Bu krediye başvurabilmek için de Şekerbank şubelerine gidilmesi gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar 2019 başlıklı makalemizde İhtiyaç Kredileri ve İhtiyaç Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.