İstanbul Ehliyet Randevu Alma Rehberi - Banka ve Kredi Rehberi
 • YARIM ALTIN
  880,84
  % 0,07
 • $ DOLAR
  5,7308
  % -0,01
 • € EURO
  6,3087
  % 0,00
 • £ POUND
  7,1306
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  0,8122
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,0897
  % -0,01
 • BITCOIN
  58705,559
  % -0,67
 • BIST 100
  102.590
  % -0,47
Aranacak kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın...

İstanbul Ehliyet Randevu Alma Rehberi

İstanbul Ehliyet Randevu Alma Rehberi

İstanbul ehliyet randevu alma rehberi başlığı ile sizlere İstanbul’dan ehliyet almak için yapılması gereken her şeyi kaleme aldık. Ülke genelinde çok sayıda vatandaş ehliyet almak üzere başvurular yapıyor. Sürücü kursu kayıtları adeta dolup taşıyor. Taşıt kullanmak isteyen her bireyin ehliyet kartına sahip olması gerekir. Vatandaşların geneli ise ehliyet almak için neler yapmaları gerektiğine dair kafa karışıklığı yaşamaktadır. Özellikle değişen yasalar vatandaşların kafa karışıklığını arttırıyor. Ehliyet araç kullanmak için bireyin sahip olması gereken bir karttır. Bu karta sahip olmak için sürücü kurslarından yüz yüze eğitim alınır ve milli eğitime bağlı olan bir sınav sistemine dâhil olunur. Yazılı sınavdan geçen bireyler sonraki aşamada ise pratik olarak direksiyon sınavlarına girilir. Tüm bu süreçleri başarı ile tamamladıktan sonra ehliyet almaya hak kazanılır. Peki, ehliyet nasıl alınır? Ehliyet almaya hak kazanan herkes ehliyetini almak için randevu almalıdır.

İşte İstanbul Ehliyet randevu alma rehberine dair tüm detaylar…

İstanbul Ehliyet Randevusu

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da araç kullanmak diğer şehirlere nazaran daha zordur. Yoğun nüfus dolayısıyla trafik akışı genelde yavaştır. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde sürücüler adeta öfke kontrolünde zorluk yaşarlar. Bu nedenle İstanbul’da araç kullanmak da ehliyet sahibi olmak da nispeten zordur. Ancak ehliyet almak isteyen vatandaşlar kurslara müracaatlarını yapmaya devam ediyor. Kurs aşası sonlandıktan sonra belirli sınavlara tabi tutuluyorlar. Bu sınavlarda da geçen her vatandaş ehliyetini alma yolunun son aşamasına gelmiş oluyor. İstanbul ehliyet randevusu almak için İstanbul Nüfus Müdürlüklerine başvuru yapmak gerekiyor. Tabi ki bu başvuru için kurumun kendisine gitmenize gerek yoktur. E-randevu sistemi üzerinden kolayca ehliyet randevunuzu oluşturabilirsiniz. İstanbul ehliyet randevu sistemine ilgili kurumun resmi internet sayfasına erişim sağladıktan sonra istediğiniz ve boş olan gün ve saate randevu oluşturabilirsiniz. Randevuyu oluşturduktan sonra gerekli bankalara harç ödemenizi yapıp dekontunu randevu gününe kadar saklamanız gerekiyor. Çünkü bu makbuz randevu esnasında kurum tarafından talep edilecektir.

İstanbul Ehliyet Randevusu Gerekli Belgeler

İstanbul ehliyet randevusu gerekli belgeleri de sizler için kaleme aldık. Ehliyetinizi alabilmeniz için tabi ki sadece sınavlarda başarılı olup randevu almak yeterli değildir. Aynı zamanda belge teslimini de tam yapmak son derece önemlidir. Birde sağlık problemlerinizin ehliyet almaya uygun olması da göz önüne alınmaktadır. Bu sağlık problemlerinizin belirlenmesi için zaten evraklar arasında sağlık raporu da talep ediliyor. İstanbul ehliyet randevusu aldıysanız randevuya gitmeden evvel mutlaka yanınızda olması gereken bazı evraklar var. Randevu sistemi üzerinden evrak listesini alabilirsiniz. Ancak yine de biz sizler için İstanbul ehliyet randevusu için yanınızda olması gereken evrakları listeledik.

Evrakların listesi ise şu şekildedir;

 • Sürücü belgesi( eğer ehliyet yenileme randevusu aldıysanız yanınızda bulundurmanız gerekir)
 • Sağlık raporunuz
 • İki adet biometrik çekimli sürücüye ait fotoğraf
 • Nüfus cüzdanınız ya da varsa pasaportunuz da geçerlidir.
 • Ehliyet harcını yatırdığınıza dair banka makbuzu

Listede bu evraklar yer almaktadır. Bu evraklardan en az birini eksik tutup randevuya giderseniz, randevunuz evrak yetersizliğinden dolayı iptal olacaktır. Böyle bir duruma maruz kalmamak için evraklarınızı tamamlayarak gitmenizi öneriyoruz.

Ehliyet Randevu Alma ve Yenileme Rehberi 2019

Bugün ehliyet almayı düşünen vatandaşların sorularını yanıtlamak üzere ehliyet randevu alma rehberi başlığı altında detaylı bilgilere yer verdik. Bilindiği üzere araç kullanmak için ehliyete sahip olmak gerekiyor. Araç ehliyetleri için kurslara başvuru yapıp gerekli ve aşamalı gerçekleşen sınavları geçmeye hak kazanırsanız ehliyetinizi alıp araç kullanmaya başlayabilirsiniz. Vatandaşların geneli ehliyet almaya ilişkin detayları araştırıyor. İlk kez ehliyet almayı düşünenler için adım adım ehliyet alma rehberi oluşturduk. Nasıl

İlgili İçerik