İşsizlere Kredi Veren Bankalar 2019 - Banka ve Kredi Rehberi
 • YARIM ALTIN
  880,84
  % 0,07
 • $ DOLAR
  5,7316
  % -0,01
 • € EURO
  6,3113
  % 0,01
 • £ POUND
  7,1309
  % -0,04
 • ¥ YUAN
  0,8123
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,0897
  % -0,01
 • BITCOIN
  58705,655
  % -0,67
 • BIST 100
  102.590
  % -0,47
Aranacak kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın...

İşsizlere Kredi Veren Bankalar 2019

İşsizlere Kredi Veren Bankalar 2019

İşsizlere kredi sağlayan bankaların sayısında son dönemlerde büyük bir artış yaşanmaktadır. Bankaların güncel politikaları ve kampanyaları sayesinde herhangi bir iş yerinde çalışmayan vatandaşların da kredi sahibi olması zor değildir. İşsiz vatandaşlardan istenen kefil garantisi şartı birçok banka tarafından talep edilmemektedir. İşsizlere kredi veren bankalar konusunda detaylı bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşların bankalar ile iletişim kurmaları tavsiye edilmektedir. Bilindiği üzere, bankaların kampanya ve avantajları her dönem belirli koşullar göz önünde bulundurularak değişebilmektedir.

İşsizlere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

İşsizler için kredi sağlayan banka sayısı sanılanın aksine oldukça fazla miktardır. Bu bankalar aracılığı ile başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların yüksek skorda kredi notuna sahip olmaları gerekmektedir. Vatandaşların yüksek bir kredi notuna sahip olmaları durumunda kredi başvuruları olumlu bir şekilde sonuçlanabilmektedir. İşsizler için kolay bir şekilde kredi vermekte olan bankaların 2019 itibarı ile güncel listesi şu şekildedir:

 • QNB Finansbank,
 • Türkiye Ekonomi Bankası,
 • Şekerbank,
 • İş Bankası,
 • Akbank,
 • Odeabank,
 • Garanti Bankası,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • Anadolu Bankası,
 • Vakıfbank,
 • İş Bankası’dır.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu yapmak için banka şubelerine gitmeye gerek yoktur. Kredi başvurularını internet üzerinden gerçekleştirmek de oldukça kolaydır. Bilindiği üzere, banka şubeleri gelir belgesi ya da maaş bilgisi gibi belgeler talep edebilmektedir. İnternet başvuruları sayesinde bu tür ek belgelerin talep edilmesi ihtimali önlenebilmektedir. İşsiz vatandaşların internet yolu ile yapacakları başvurularda olumlu yanıt alma ihtimalleri oldukça yüksektir. Başvuru sahiplerinin olumlu bir kredi notuna sahip olmaları yeterlidir. Haklarında haciz kararı ya da banka takip kararı olmayan her vatandaş kredi sahibi olmaya hak kazanmaktadır.

İnternet yolu ile kredi başvurusunda bulunmak isteyen işsiz vatandaşların aşağıdaki bilgileri sunmaları yeterlidir:

 • T.C. kimlik numarası,
 • Vatandaşlara ait cep telefonu numarası.

Ayrıca bankaların vatandaşlar için hazırladığı mobil uygulamalardan da yardım almak mümkündür. Mobil banka uygulamaları kredi başvuruları konusunda hızlı ve pratik bir sürece sahiptir. Mobil banka uygulamalarını kullanabilmek için müşterisi olunan bankanın uygulaması seçilmelidir.

Maaş Bordrosuz Kredi 2019

Maaş bordrosuz kredi sahibi olmak günümüzde çok zor değildir. Bilindiği üzere kredi başvuruları sırasında gelir belgesi ya da maaş bordrosu bilgileri talep edilebilmektedir. Kredi başvurusunda bulunacak olan tüm adayların bankalar tarafından sağlanan başvuru formlarını doldurmaları gerekmektedir. Bu başvuru formlarında yer alan iş bilgisi seçeneği ise başvuru sonucunu dolaylı yoldan etkileyebilmektedir. Ancak, kredi başvuru formunda yer alan öğrenci, emekli veya ev hanımı gibi seçenekler işaretlenerek bankayı güncel durum hakkında bilgilendirmek oldukça kolaydır. Vatandaşların banka görevlilerini doğru bir şekilde bilgilendirmeleri çok önemlidir. Kredi başvurusu onayı ve kredi limiti bu bilgiler göz önünde bulundurularak sonuçlanmaktadır. İşsiz vatandaşlara verilecek krediler ilk aşamada oldukça düşük limitli olabilmektedir.

PTT Kredisi

PTT kredileri başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların herhangi bir banka şubesine gitmek zorunda kalmadan başvurularını gerçekleştirmeleri mümkündür. PTT kredisi başvuruları PTT şubeleri aracılığı ile yapılabilmektedir.  PTT kredisine başvuran tüm vatandaşların düşük vadeler ile kredilerini geri ödemeleri mümkündür. Aynı zamanda, PTT tarafından vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik miktarlarda kredi türleri hazırlanabilmektedir.PTT Üzerinden Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

İlgili İçerik

İşsizlerin Kredi Kartı Alması İçin İstenen Şartlar

İşsizler için kredi alma şartları diğer vatandaşlar için talep edilen şartlardan farklı değildir. Bankalar normal durumlarda tüm vatandaşlardan maaş bordrosu ya da maaş bilgisi talep etmektedir. Ancak, işsiz vatandaşların bu bilgileri sağlaması mümkün olmadığı için bankanın bu konuda bilgilendirmesi ile bu sorun kısa bir sürede çözülebilmektedir. İşsiz vatandaşların kredi alması için ilk olarak yüksek bir kredi skoruna sahip olması gerekmektedir. Bankalar düşük bir kredi skoruna sahip vatandaşlar için hiçbir koşulda kredi sağlamamaktadır. Yeterli bir kredi skoruna sahip olan kullanıcılar haklarında banka takip kararı olmadığını da kanıtlamak durumundadır. Geçmişte kullandıkları kartların ödemelerini düzenli bir şekilde yapmayan ya da bankalara hala borçlu olan vatandaşların hiçbir şekilde kredi alması mümkün değildir.

Gelir Belgesiz Kredi 2019

Gelir Belgesiz kredilerin sahibi olmak için bankalar tarafından hazırlanan internet sitelerinde yer alan kredi başvuru formlarının doldurulması gerekmektedir. Gelir belgesi sunmayan vatandaşların alacakları kredi miktarı oldukça düşük limitli olabilmektedir. Ancak vatandaşların kredi borçlarını düzenli bir şekilde ödemeleri ve kredi kullanımı konusunda dikkatli davranmaları ile daha sonraki dönemlerde daha yüksek limitli kredi almaları mümkün olmaktadır. Gelir belgesi sahibi olmayan vatandaşların banka şubelerinden ziyade internet aracılığı ile başvuru işleminde bulunması daha yararlı olmaktadır. İşsizlere kredi veren bankaların güncel politikaları zaman içerisinde değişiklik gösterebilmektedir.

Çalışmayanlar İçin Kredi 2019

Çalışmayanlara sunulan krediler günümüzde oldukça fazladır. Vatandaşlar aile bireylerinin gelir bilgilerini sunarak kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Aynı zamanda bankalar çalışmayan vatandaşlardan kefil şartı arayabilmektedir. Kefil bilgisi sağlayamayan vatandaşların mutlaka ek gelir belgesi ya da kira belgesi sunmaları gerekmektedir. Bu şekilde bankalar vatandaşların gelir durumları hakkında bilgi sahibi olabilmektedir.

Kredi Çekebilmek İçin İdeal Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi çekebilmek için önerilen kredi notu en az 700 olmalıdır. Vatandaşların yüksek bir kredi skoruna sahip olabilmeleri için ödeme alışkanlıkları konusunda dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir. Ödemelerini geç yapan ya da erteleyen vatandaşların kredi skorları hızlı bir şekilde düşebilmektedir. Kredi skorları kredi başvurularında çok büyük bir öneme sahiptir. Düşük ya da orta seviyeli bir kredi skoruna sahip vatandaştan başvuru işlemi esnasında birçok ek belge talep edilebilmektedir. Aynı zamanda düşük kredi skoruna sahip olan vatandaşlar başvuru işlemleri esnasında çok daha dikkatli bir şekilde incelenebilmektedir. Düşük skor sahibi vatandaşların başvurularının reddedilme ihtimali her zaman çok yüksektir.

ING Bank E-kredi

ING Bank tarafından verilen kredi türüne başvuracak olan vatandaşların tüm işlemlerini ING bank internet sitesi üzerinden halletmeleri mümkündür. ING Bank başvuru sahiplerinden kefil ya da yüksek kredi şartı talebinde bulunmamaktadır. ING Bank tarafından sağlanan kredi miktarı vatandaşların banka alışkanlıkları göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır. ING bank kredi türlerine başvuran vatandaşların başvuruları birkaç gün içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Enpara İhtiyaç Kredisi

Enpara kredi türlerine sahip olmak isteyen vatandaşlar internet sitesi aracılığı ile başvuru işleminde bulunabilmektedirler. Enpara internet sitesi başvurularında vatandaşlardan herhangi bir ek ücret talep edilmemektedir. Enpara kredi başvuruları oldukça hızlı bir sürede sonuçlanabilmektedir. Aynı zamanda Enpara yolu ile kredi başvurusunda bulunacak vatandaşlar için yüksek kredi notu ya da kefil şartı aranmamaktadır.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası kredilerine sahip olmak isteyen vatandaşların banka şubeleri ya da internet sitesi aracılığı ile başvuru işleminde bulunmaları gerekmektedir. Garanti Bankası çalışmayan vatandaşlar için düşük limitli kredi seçeneklerine sahiptir. Çalışmayan vatandaşların kefil göstermeleri bazı durumlarda talep edilebilmektedir. Garanti Bankası tarafından hazırlanan kredi türlerine sahip olmak isteyen çalışmayan vatandaşların başvuru işlemlerini internet sitesi üzerinden gerçekleştirmesi tavsiye edilmektedir. Şubelerin vatandaşlardan ek belge talep etme hakkı olduğu her zaman göz önünde bulundurulmalıdır.

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2019

En kolay kredi sağlayan bankalar 2019 itibarı ile şu şekildedir:

 • Yapı Kredi Bankası
 • Garanti Bankası
 • İş Bankası
 • Vakıfbank

Yukarıdaki bankalar aracılığı ile başvuru işleminde bulunacak vatandaşların işsizlik durumları hakkında doğru bilgi sunmaları son derece önemlidir. Bu bankalar işsizlere kredi sağlayan bankalar arasında özel bir yere sahiptir. Bu bankalar tarafından hazırlanmakta olan kredi türleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşların bankaların internet sitelerini ziyaret etmeleri tavsiye edilmektedir. Bankaların müşteri destek hatları ve şubeleri de kredi başvurusu işlemleri esnasında yardımcı olabilmektedir.

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2019

Kolay bir şekilde kredi alınabilen bankalar 2019 konusu birçok ihtiyaç sahibi vatandaşın akıllarında soru işareti uyandırmaktadır. Dünyada ve Türkiye’de eğitim, sağlık, gıda vb gibi ihtiyaçlar sonrası artan nakit para ihtiyacı doğrultusunda bankalar en kolay kredi verme imkânını müşterilerine sunmaktadır. Nakit kredi verme prosedürleri bankalar için farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra ülkemizde kredi kartı faiz oranlarının hızlı bir şekilde artış göstermesinden dolayı, bankalar müşterilerine nakit kredi alma

İlgili İçerik