Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar - Banka ve Kredi Rehberi
 • YARIM ALTIN
  884,84
  % -0,07
 • $ DOLAR
  5,7956
  % -0,01
 • € EURO
  6,4701
  % -0,09
 • £ POUND
  7,4899
  % -0,52
 • ¥ YUAN
  0,8209
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,0909
  % -0,04
 • BITCOIN
  47535,443
  % 3,41
 • BIST 100
  98.415
  % 0,00
Aranacak kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın...

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Her geçen gün emekli miktarı artmakta ancak bir çok kişi emekli ollmayı bekleyip kredi kullanmayı düşünüyor. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar, emekliye faizsiz kredi alma şartları gibi tüm bilgilerin devamı makalemizde yer almaktadır. Birçok emekli hangi bankaların emeklilere kredi verdiğini araştırıyor. Neredeyse tüm bankaların emeklilere özel kredi imkanı uygulaması bulunmaktadır. Bazı teklifler emekliler için çok uygun faiz oranları veya faizsiz kredi fırsatından yararlanabiliyor.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Yakın tarihte düzenlenen emeklilerin emekli maaşlarını istedikleri bankalardan alabileceğine yönelik yasanın kararlaşması ile birçok özel bankanın emekliler için maaş kampanyaları ciddi oranda yükseldi. Türkiye Cumhuriyetinde günümüz itibari ile 12 milyondan fazla emekli bulunmakta ve emeklilerin aylık ve yıllık oranla aldıkları maaş ciddi bir büyüklükte ekonomi düzeni oluşturmakta. Bu düzenden bankaların faydalanmaması bu büyük ekonomi düzeninden pay almamak ciddi bir hata olacaktır.Bu sebepten ötürüdür ki birçok özel banka emeklilerin maaşlarını yani maaş ödemelerini kendi sistemlerine taşımaları emekliler için birçok kampanya yapılmaya başlandı. Emekliye faizsiz kredi imkanı gibi isimler ile ortaya çıkmış olan bu kampanya gibi birçok kampanya çoğu emeklinin dikkatini çekiyor ve bu kampanyadan faydalanmak için maaşlarını aldıkları bankayı değiştirip yeni bankalarına geçiyorlar böylelikle maaşlarını alırken kampanyadan da faydalanmış oluyorlar.

Şuan için büyük miktarlarda yapılmasada bu tip emekliye faizsiz kredi imkanı gibi kampanyaların geneli 1000 TL, 1500 TL, 2000 TL gibi uygun limitler ile uygulandığı bariz ortadadır. Bu uygunluğun sebebi emekliler için taşıma sınırının olmaması diledikleri zaman başka bir bankaya başka bir kampanya ile geçiş yapabilmeleri. 

Bu sebepten ötürü bankalar sadece belirlenmiş limitlerde faizsiz kredi imkanı sunabiliyor. Banka bu faizsiz kredi imkanını sunarken krediyi kullanan emeklilerden bankadan aldıkları maaş ödemelerini bir sene veya iki sene gibi bir tarih aralığında almamaları gibi şartlar koyabiliyor. Sebebi ise bankanın emekli maaşının ödemesini kendi tarafına kattığı için doğan karı önemli olsada ancak emekliler için düzenlediği kredi fırsatlarından ötürü bir maliyet mevcut vede bu maliyeti az olarak belirli bir zaman içerisinde emekli maaşı ödemesi sebebi ile elde etmiş olduğu kar ile karşılaması gerekmekte.

Emekliler Nasıl Faizsiz Kredi Alır?

Emekli kişiler için birçok banka aslında uygun imkanlarla kredi veya faizsiz kredi imkanları sunan kampanyaları oluyor. Bu sebepten ötürü ilk olarak istenen şey ise emekli maaşının düşündüğünüz bankaya taşınması. Emekli olan kişi ilk olarak bir dilekçe aracılığı ile emekli maaşını kullanarak kredi almak istediğini bankaya bildiriyor. Daha sonra bankanın sunduğu faizsiz kredi imkanlarından faydalanabiliyor. Tekrar olarak banka tarafından belirtilmiş olan süre zaafınca maaşını başka bir bankaya taşımaması şartı ile bu krediyi faizsiz olarak kullanıp kredi süresince ödeme yapabiliyor. Yukarıdada bahsetmiş olduğumuz gibi bu kredi tutarları aslında makul rakamlardan oluşmakta 1000 TL veya 1500 TL bandında gezmektedir. Ancak emeklilin belkide acil bir ihtiyacını karşılamaya yetebilecek bir miktarda faizsiz kredi olması fayda sağlayacağı anlamına geliyor . Bankalar uyguladıkları bu yöntem ile örnek verecek olursak aylık baz alındığında 100 TL ödeme yaparak 1500 TL faizsiz kredi kapmyanyalar uygulayarak emekliler için yeni alternatifler sunabiliyorlar.

Emekliler Hangi Bankayı Tercih Etmeli? Neye Dikkat Etmesi Gerekli?

Emekli kişiler yukarıda belirttiğimiz gibi bir şekilde maaşlarını bankalara taşıma esnasında özellikle tüm bankalarda sunulmuş olan mevcut kampanya ve faizsiz kredi imkanlarının yanı sıra alacağınız kredi veya kampanya için koyulan şartlara dikkat etmesi gerekmektedir. Genel olarak baz alarak bir örnek verecek olursak neredeyse tüm bankalar belirlenmiş bir zaman boyunca aldığınız emekli maaşını başka bankalara taşımamanız gerektiğini söyleyen bir şartını belirtiken bazı bankalar ise sizlere almış olduğunuz kredinin faiz uygulaması şartını sunabiliyor. Diğer bir husus ise emeklilerin bankadan diğer bankaya geçerken sunmuş oldukları imkanları değerlendirip elde edecekleri avantajları kıyaslamaları gerekmektedir. Bazı zamanlarda emeklilerin maaşının taşınmasından sonra birkaç tanede otomatik ödeme talimatı vermesi gerektiği bankanın kredi kartını alması gerektiği söylenebilir veya geçeceği bankaya birkaç adet otomatik ödeme talimatı vermesi gerektiği söylenebilir bu şartları uygulamayanları kampanyadan fayda sağlatmayabilir. Bu şekilde almış olduğunuz faizsiz kredi imkanı faizli krediye dönüşmüş olacaktır.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar aslında neredeyse tüm özel ve kamu bankaları diyebiliriz. Bu bankaların büyük bir kısmı emekli maaşının kendi bankalarına taşıması halinde olarak belirlenmiş olan tutar da faizsiz kredi kampanyasından yararlandırmakta. Yukarıda belirmiş olduğumuz gibi emeklilere faizsiz kredi sunan bankalardan bankaya her hangi bir ücret ödemedikleri nedeni ile yüksek tutarları düşünmemek gerekebilir. Bu bankalar arasında emeklilere faizsiz kredi kampanyası sunan bankaların başında VakıfBank gelmekte bu kampanyayı uzun bir süreden beri yapmakta. Eğer başka bir banka arayışında iseniz aşağıda listelede sunmuş olduğumuz diğer bankalara da bakabilirsiniz.

 1. İş Bankası
 2. Denizbank
 3. QNB Finansbank
 4. Türkiye Ekonomi Bankası ( TEB )
 5. Garanti Bankası
 6. Halkbank

Bu bankalar belirli zamanlarda yapacakları kampanyalarla dikkatinizi çekebilir ve sizlere faizsiz kredi imkanı sunabilir.