Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır? - Banka ve Kredi Rehberi
 • YARIM ALTIN
  863,94
  % -0,35
 • $ DOLAR
  5,7449
  % -0,11
 • € EURO
  6,3531
  % 0,14
 • £ POUND
  7,4259
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  0,8211
  % 0,06
 • РУБ RUBLE
  0,0903
  % 0,28
 • BITCOIN
  48701,310
  % -0,18
 • BIST 100
  105.380
  % 1,54
Aranacak kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın...

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı aile yaşamını desteklemek için bazı uygulamalar getirmiştir. Sebep sadece bununla da kalmamış bunun yanı sıra evliliğe teşviki artırmak amacı da güdülmüştür. Bu uygulama da faizsiz evlenme kredisi vermektedir. Evlenmek isteyen çiftler maddi imkânsızlıklardan dolayı bir türlü evlenemiyorsa bu uygulama tam da onları sevindirecek cinsten bir uygulamadır. Hükümetin iki bin on dokuz yılında izlediği politikaları ile evlenen birçok çift vardır. Bu çiftler gibi diğerlerinin de evlenebilmesi için hem çeyiz desteği hem de maddi teşvik devlet tarafından verilmektedir. Sizde evlenmek isteyip maddi imkânsızlıktan dolayı bir türlü evlenemeyenlerden iseniz bu yazımız tam da size göredir. Devlet destekli evlilik kredisine başvurmak için şartlar neler diyorsanız yazının devamını okuyunuz.

Devlet Teşvikli Evlilik Kredisi Nedir?

Yuva kurmak her ne kadar basit bir iş gibi görünse de aslında öyle değildir. Görülenin aksine epey maliyetli bir iştir. Ev bulmak, içini döşemek ve diğer düğün maliyetleri oldukça bütçe isteyen işlerdir. Maddi desteğiniz yoksa artık başvuracağınız bir kapının olduğunu belirtmek isteriz. Bakanlık bir takım şartlar dâhilinde çiftlere maddi destek veren bir uygulama yapmaktadır. Üstelik istenen koşullar sizde var ise bu kredi geri ödemesiz bir şekilde bile alınabilir. Kredi desteğini almak için gerekli şartlar neler diye soruyorsanız cevabını aşağıda belirttik. Sizlerde ev kurma niyetinde olanlardan iseniz ilk önce aile sosyal politikalar bakanlığına müracaat etmelisiniz. Ve evlilik için maddi yetersizliğinizi kanıtlamalısınız. Sonrasında temiz sicile ait ve hiç evlenmediğinizi belirten belgeyi il müdürlüklerinden almanız gerekmektedir. Bu işlemleri sağladıktan sonra işleriniz epeyce kolaylaşacak ve krediyi almak daha kolay bir hale gelecektir.

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2019

Kolay bir şekilde kredi alınabilen bankalar 2019 konusu birçok ihtiyaç sahibi vatandaşın akıllarında soru işareti uyandırmaktadır. Dünyada ve Türkiye’de eğitim, sağlık, gıda vb gibi ihtiyaçlar sonrası artan nakit para ihtiyacı doğrultusunda bankalar en kolay kredi verme imkânını müşterilerine sunmaktadır. Nakit kredi verme prosedürleri bankalar için farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra ülkemizde kredi kartı faiz oranlarının hızlı bir şekilde artış göstermesinden dolayı, bankalar müşterilerine nakit kredi alma

İlgili İçerik

Evlenme Kredisi Almanın Şartları Neler?

 • Evlenmek isteyen kişiler en az on sekiz yaşında olmalıdır. En fazla da yirmi dört yaşında olmalıdır. Tabi bu üniversite okuyan kişiler için geçerli değildir.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekmektedir.
 • Türk ceza kanununca belirlenmiş olan ağır suçlarının her hangi birinden yargılanmamış olmak gerekmektedir.
 • Başvuran kişilerin evim kira, gelirim yok, yetim ve ya öksüzüm gibi belirtmesi gerekmektedir. Bu şekilde başvurulduğu üzere maddi yetersizliğini bildiren beyan oluşmuş olur.
 • Başvuran kişilerin daha önce evlenmemesi gerekmektedir.
 • İlk madde de parantez açarak belirttiğimiz bilginin detayları buradadır yani yaş sınırı üniversite mezunları için yirmi yedi yaşına kadar uzatılmıştır.
 • Kredi şartlarının bir gereği olarak alınan kredi ilk yıl geri ödemesiz olacaktır. Ancak normal şartlar haricinde yetimhanede büyüyenler için ekstra şartlar geliştirilmiştir. Bu kişilere iki yıl fazla vade imkânı sunulmuştur. En fazla da on bin lira kredi alınabilmektedir.
 • Bu kredinin en fazla kırk sekiz ay vade olanağı olduğunu da belirtmek isteriz.
 • Krediler en uygun faiz oranı ayarlanılarak verilecektir.
Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019

2019 yılı geç ödemeli kredi veren bankalar tarafından sunulan faiz oranları, üst limitleri, vade seçenekleri, başvuru şartlarını ve istenen belgeleri detaylı olarak inceleyerek sizlerle paylaştık. Genel olarak bakıldığında ilk taksiti 3 aya kadar erteleme fırsatı sunan ertelemeli kredi fırsatı sunan bankalar sayesinde ödemelerinizi erteleyebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız bilgileri detaylı olarak inceleyerek kendinize en uygun ertelemeli krediyi seçebilirsiniz.Ertelemeli

İlgili İçerik

DİKKAT: Şartlar evlenecek olan her iki kişi içinde geçerlidir. Bu kredi için istenen koşulları taşımak mecburi birer şarttır. Ayrıca dikkat çekmek istediğimiz bir diğer nokta da evlenenler evliliklerinin ilk yılında çocuk sahibi olur iseler kredi ödemelerinizi 1 sene ertelenebilmektedir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2019 Yılında Nasıl Alınır?

Belirtilen şartlara uygun olan evlilik halindeki çiftler başvurularını tüm bankalara yapabilirler. Nisan 2019 da yeniden başlayan bu uygulamada devlet katkısı yeninden düzenlenmiştir. Destek oranları yeni şeklinde daha da arttırılmıştır. Buna göre en alt sınır olarak 155 TL olmuştur.  En üst destekten yararlanmak isteyen kişiler ise aylık 1.552 lira yatırmalıdırlar.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2019 başlıklı makalemizde İhtiyaç Kredileri ve İhtiyaç Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.